O podcastu

Diabetes podcast vzniká v neortodoxní produkci Raw Audio Productions pod vedením Jakuba Viliše. Moderátorem Diabetes Podcastu je Jan Hrušovský.

Jakub Viliš

Producent podcastů. Natočil sérii o současné podobě a kondici graffiti v Česku – GraffCast. Spolupracoval na podcastu Důvěrně s Marianne o ženské intimitě. K nápadu natočit Diabetes Podcast ho vedla sdílená zkušenost jeho otce a dědy, kteří s cukrovkou bohužel neúspěšně bojovali. Oba ji v relativně mladém věku podlehli. Po setkání s Honzou se rozhodli vytvořit projekt na podporu motivace lidí, kteří se s diagnózou cukrovky teprve sžívají. Zároveň má Diabetes Podcast přiblížit tuto nemoc i všem ostatním, kteří mají ve svém okolí diabetika.

Jan Hrušovský

Pracuje v mediálním domě Economia, který vydává Hospodářské noviny, týdeníky Respekt či Ekonom a provozuje on-line deník Aktuálně.cz. Honza tvoří pro Hospodářské noviny podcast Poprvé, kam si zve hosty z byznysu, kultury, sportu či vědy a rozebírá s nimi jejich kariérní začátky.

Od 18 let má nového kamaráda – diabetes 1. typu. Dlouhou dobu mu s ním moc nevycházel, což vedlo k neuspokojivé kompenzaci. Právě tahle zkušenost ho přivedla k myšlence, aby se podílel na podcastu o cukrovce, který dá diabetikům motivaci a inspiraci a zároveň “necukrovkářům” ukáže, co je tato nemoc zač.

Honzu můžete sledovat na sociálních sítích: Facebook @hrusovskyhonza Twitter @hrusovskyjan Instagram @hrusovskyjan