fbpx

O podcastu

Diabetes Podcast vzniká v neortodoxní produkci Raw Audio Productions pod vedením Jakuba Viliše. Moderátorem Diabetes Podcastu je Jan Hrušovský.

Jakub Viliš

Jakub stříhá Diabetes Podcast a ladí ho tak, aby se příjemně poslouchal.
Jakub stříhá Diabetes Podcast a ladí ho tak, aby se příjemně poslouchal.

Producent podcastů. K nápadu natočit Diabetes Podcast ho vedla sdílená zkušenost jeho otce a dědy, kteří s cukrovkou bohužel neúspěšně bojovali. Oba ji v relativně mladém věku podlehli. Po setkání s Honzou se rozhodli vytvořit projekt na podporu motivace lidí, kteří se s diagnózou cukrovky teprve sžívají. Zároveň má Diabetes Podcast přiblížit tuto nemoc i všem ostatním, kteří mají ve svém okolí diabetika. Jakub dále natočil sérii o současné podobě a kondici graffiti v Česku – GraffCast. Spolupracoval na podcastu Důvěrně s Marianne o ženské intimitě.

Jan Hrušovský

Honza moderuje Diabetes Podcast
Honza moderuje Diabetes Podcast, vymýšlí témata a hosty, se kterými si bude povídat a kteří posluchačům zlepší den.

Pracuje pro televizi a web CNN Prima News, dříve působil v mediálním domě Economia, který vydává Hospodářské noviny, týdeníky Respekt či Ekonom a provozuje on-line deník Aktuálně.cz. Honza moderuje pořad o videohrách CNN Prima Gaming, dříve tvořil podcast Poprvé pro Hospodářské noviny, kam si zval hosty z byznysu, kultury, sportu či vědy a rozebíral s nimi jejich kariérní začátky.

Od 18 let má nového kamaráda – diabetes 1. typu. Dlouhou dobu mu s ním moc nevycházel, což vedlo k neuspokojivé kompenzaci. Právě tahle zkušenost ho přivedla k myšlence, aby se podílel na podcastu o cukrovce, který dá diabetikům motivaci a inspiraci a zároveň “necukrovkářům” ukáže, co je tato nemoc zač.

Honzu můžete sledovat na sociálních sítích: Facebook @Jan Hrušovský, Twitter @hrusovskyjan, Instagram @hrusovskyjan