fbpx

Diabetes Podcast Live #2: Užijte si večer ve společnosti cukrovkářů

Diabetes Podcast Live #2

Po úspěšné prosincové akci Diabetes Podcast Live chystáme další živé natáčení. Diabetes Podcast bude opět živě. Tentokrát v Radlická – kulturní sportovna. Tak si zapište datum 27. května. Otevíráme v 18h, nahrávání začne v 19h.

Tereza Jandová přijde vyprávět o své biatlonové kariéře s cukrovkou a jak těžké bylo učinit rozhodnutí, že skončí se svojí sportovní kariérou. Druhého hosta představíme již brzy.

Diabetes Podcast Live #2 ale není jen o povídání moderátora Honzy Hrušovského s hosty-cukrovkáři. Je to akce pro celou komunitu diabetiků, kteří mohou poznat nové kamarády a pacienty se stejnou diagnózou. Nezáleží jestli jsou chudí, bohatí, tlustí nebo hubení. S cukrovkou se všichni perou stejně. Někdy to jde lépe, někdy to tak snadné není.

Biatlonistka Tereza Jandová při natáčení Diabetes Podcastu.
Biatlonistka Tereza Jandová při natáčení Diabetes Podcastu.

Chcete potkat někoho nového, kdo se pere s cukrovkou jako vy? Nebo si jen tak popovídat a předat zkušenosti? Tak přijďte.

Otevíráme v 18h. Program ve stylu talkshow začíná v 19h. Opět bude prostor na otázky diváků a na seznámení. A také chystáme novinky. O všem budeme pravidelně informovat.

Potvrzujte svou účast ve facebookové události. Informace o začátku předprodeje vstupenek přineseme již brzy.


Zajistěte si vstupenku na Diabetes Podcast Live #2


Povídání máme víc než dost

Mrkněte se do našeho archivu v sekci Epizody, kde najdete úplně všechno, co jsme kdy natočili.

Na tomto místě doporučím díly, které vznikly v průběhu letošního roku. Ten jsme zahájili společným povídáním tvůrčího tria. Moderátor Honza a zvukař Tomáš jsou diabetici 1. typu, editor a mistr zvuku Jakub se jich ptal, jak vypadají jejich životy s cukrovkou.

V únorové epizodě jsme se zaměřili na technologie v léčbě diabetu a zeptali se doktora Michala Krčmy z FN Plzeň, jestli se někdy podaří vyléčit cukrovku.

Hostem březnového dílu byl profesor Zdeněk Šumník, který je přednostou pediatrické kliniky v FN Motol. S ním jsme probírali, jak odhalit, že se jednoho dne u dítěte rozjede cukrovka, co se s ním dá dělat a jakou revoluci způsobil lék známý jako Teplizumab.


Jeden komentář: “Diabetes Podcast Live #2: Užijte si večer ve společnosti cukrovkářů”

O diabetes podcastu

O cukrovce se říká se, že nebolí a není vidět. Informace o nemoci znějí hrůzostrašně, v Diabetes Podcastu to tak ale není. naopak v něm zjistíte, že i s cukrovkou se dá krásně žít.

Celá série vzniká v produkci Raw Audio pod vedením Jakuba Viliše. Moderátorem Diabetes Podcastu je Jan Hrušovský.